wtorek, 25 czerwiec 2024

Spotkanie dotyczące zachowania pasterstwa w Karpatach

21 lutego 2024r o godzinie 11:00 odbędzię się spotkanie online dla ekspertów, odnośnie zachowania wyjątkowego dziedzictwa pasterstwa karpackiego.

Do kluczowych celów spotkania będą należały:       

  • Przedstawienie mandatu Konwencji Karpackiej i podtrzymywanie współpracy na rzecz wpisania pasterstwa karpackiego na Listę Niematerialnego Dziedzictwa Kulturowego Ludzkości UNESCO (ICH).
  • Dzielenie się międzynarodowymi doświadczeniami z Międzynarodowego Roku Wypasów i Pasterstwa (IYRP2026), a także doświadczeń z Rumunii w odniesieniu do krajowego procesu rozszerzenia Transhumance, czyli sezonowego wypędzania zwierząt. 
  • Omówienie możliwości poszerzenia zakresu wypasu w ramach UNESCO ICH lub inne możliwości promocji pasterstwa karpackiego w ramach UNESCO, a także skoordynowanie następnych kroków na poziomie krajowym i regionalnym.

 

Osoby zaintersowane i chętne by wziąć udziału w spotkaniu, proszone są o kontakt pod adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..             

 

📸Fot. Sabrina Wisian                                                                                                                                                                                                                                               

logotup

 

Adres korespondencyjny

35-064 Rzeszów, Rynek 16/1

Dane kontaktowe

+48 17 852 85 26
info@procarpathia.pl